MMP with Norman Lloyd Mid Wales League – Division Two
Date | Opponents | Venue | Result | Competition |
Sat, 11 Aug | Machynlleth | Away | Drew 2-2 D Anning; S Roberts |
MWL |
Wed, 15 Aug | Brecon Northcote (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Won 3-0 D Anning (3) Match void after Brecon withdrew from the league |
MWL |
Sat, 18 Aug | Waterloo Rovers | Home | Lost 0-6 | MWL |
Sat, 25 Aug | Four Crosses | Home | Drew 2-2 C Evans; J Cooper |
MWL |
Sat, 1 Sept | Borth United | Away | Lost 0-2 | FAW Cup – round one (qualifying) |
Sat, 8 Sept | Dolgellau | Away | Lost 1-2 E Rhodes |
MWL |
Sat, 15 Sept | Four Crosses | Home | Lost 2-3 T Lewis (pen); T Crichton |
FAW Trophy – round two |
Tue, 18 Sept | Rhayader Town (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Walkover Rhayader unable to raise a side |
Radnorshire Cup – round one |
Sat, 22 Sept | Montgomery Town | Home | Lost 1-3 C Williams |
MWL |
Sat, 29 Sept | Dyffryn Banw | Away | Lost 0-1 | MWL |
Fri, 5 Oct | Llandrindod Wells (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 0-1 | MWL Cup – round one |
Tue, 9 Oct | Newbridge-on-Wye (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 0-7 | MWL |
Fri, 12 Oct | Hay St Mary’s (Kick Off: 7.45pm) |
Home | Postponed Waterlogged Pitch |
CWFA Cup – round one |
Tue, 16 Oct | Llanidloes Town (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Conceded due to a lack of players | Radnorshire Cup – quarter-final |
Sat, 20 Oct | Abermule | Home | Won 3-2 C Williams (2); M Pearce |
MWL |
Sat, 27 Oct | Borth United | Away | Lost 5-6 J Cooper: T Crichton (2); D Anning; T Lewis (pen) |
MWL |
Tue, 30 Oct | Aberystwyth University (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Won 4-3 T Crichton; J Cooper; T Lewis; S Roberts |
MWL |
Sat, 3 Nov | Rhayader Town (Kick Off: 2.15pm) |
Home | Lost 1-3 T Crichton |
ER Jenkins Cup -round one |
Fri, 9 Nov | Hay St Mary’s | Home | Lost 1-5 J Griffiths |
CWFA Cup – round one |
Tue, 13 Nov | Hay St Mary’s | Home | Postponed Waterlogged Pitch |
MWL |
Sat, 24 Nov | Rhayader Town | Away | Lost 0-2 | MWL |
Sat, 1 Dec | Waterloo Rovers (Kick Off: 2.00pm) |
Away | Lost 0-4 | MWL |
Sat, 8 Dec | Montgomery Town (Kick Off: 2.00pm) |
Away | Lost 0-5 | MWL |
Sat, 15 Dec | Borth United | Home | Postponed Waterlogged Pitch |
MWL |
Sat, 22 Dec | No fixture | |||
Wed, 26 Dec | Hay St Mary’s | Away | Lost 2-5 tbc; S Roberts |
MWL |
Sat, 29 Dec | Dyffryn Banw | Home | Lost 0-1 | MWL |
2019 | ||||
Sat, 5 Jan | Machynlleth | Home | Lost 2-3 og; D Anning |
MWL |
Sat, 12 Jan | Hay St Mary’s | Home | Drew 3-3 T Crichton; T Lewis; N Walmsley |
MWL |
Sat, 19 Jan | Abermule (Kick Off: 2.00pm) |
Away | Drew 3-3 D Anning (2); E Rhodes |
MWL |
Sat, 26 Jan | Rhayader Town | Home | Lost 2-4 T Murphy; D Anning |
MWL |
Sat, 2 Feb | Aberystwyth University | Away | Lost 3-4 D Anning (2); T Lewis (pen) |
MWL |
Sat, 9 Feb | Four Crosses (Kick Off: 2.15pm) |
Away | Postponed Waterlogged Pitch |
MWL |
Sat, 16 Feb | Newbridge-on-Wye | Away | Won 6-1 T Murphy (4); E Rhodes; J Davies |
MWL |
Sat, 23 Feb | Borth Utd | Home | Won 3-2 J Davies; J Griffiths, K Barnett |
MWL |
Sat 2 March | Dolgellau | Home | Lost 3-5 T Lewis; K Barnett; N Walmsley |
MWL |
Sat, 9 March | No fixture | |||
Sat, 16 March | No fixture | |||
Tue, 19 March | Shobdon (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Postponed Waterlogged Pitch |
Hay Cup – semi-final |
Sat, 23 March | No fixture | |||
Tue, 26 March | Shobdon (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 1-3 D Anning |
Hay Cup – semi-final |
Sat, 30 March | No fixture | |||
Tue, 2 April | Newbridge-on-Wye (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Won 4-2 D Anning (2); M Strangwood (2) |
Otway Cup semi-final |
Sat, 6 April | Four Crosses | Away | Lost 0-8 | MWL |
tbc | Otway Cup – final |