Mid Wales League (South)
Date | Opponents | Venue | Result | Competition |
Fri, 17 Aug | Llanidloes Town Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Away | Lost 3-4 B Hyett; T Lewis; L Watkins |
Mid Wales League (South) Summer Cup – final |
Fri, 24 Aug | Hay St Mary’s Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Away | Won 3-2 T Lewis; B Hyett; G Bull |
MWLS |
Tue, 28 Aug | Knighton Town Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Won 8-2 I Hughes; T Williams (3); T Lewis (2); J Griffiths; J Brindley |
MWLS |
Sat, 1 Sept | St Harmon | Home | Postponed Due to Wedding |
MWLS |
Tue, 4 Sept | Brecon Northcote Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Won 9-1 I Hughes (2); A Crowe; D Anning; T Crichton; N Duggan; J Brindley; L Tomkins; T Lewis |
MWLS |
Fri, 7 Sept | Talgarth Town (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 1-6 T Lewis (pen) |
MWLS |
Wed, 12 Sept | St Harmon (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Drew 1-1 D Anning |
MWLS |
Sat, 15 Sept | Penybont United | Away | Lost 0-2 | MWLS |
Sat, 22 Sept | Builth Wells Reserves | Away | Lost 0-3 | MWLS |
Fri, 28 Sept | Llandrindod Wells Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 2-3 T Office; O Williams |
MWLS |
Sat, 6 Oct | Bow Street Reserves | Away | Lost 1-4 T Lewis |
J Emrys Morgan Cup – round one |
Sat, 13 Oct | No fixture | |||
Sat, 20 Oct | St Harmon | Away | Drew 3-3 B Hyett; J Brinkley (2) |
MWLS |
Fri, 26 Oct | Llanidloes Town Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Won 5-1 L Gilpin; T Lewis (2); J Griffiths; J Brindley |
MWLS |
Sat, 3 Nov | Felindre | Away | Drew 1-1 T Lewis |
MWLS |
Sat, 10 Nov | No fixture | |||
Sat, 17 Nov | Llandrindod Wells Reserves | Away | Lost 2-5 L Tomkins; T Office |
MWLS |
Sat, 24 Nov | Hay St Mary’s Reserves | Home | Won 6-3 T Lewis (2); L Jones; S Napolitano (2); G Bull |
MWLS |
Sat, 1 Dec | Builth Wells Reserves | Home | Postponed At the request of Builth Wells Reserves |
MWLS |
Sat, 8 Dec | Llanidloes Town Reserves | Away | Lost 2-3 L Jones; T Lewis |
MWLS |
Sat, 15 Dec | No fixture | |||
Sat, 22 Dec | No fixture | |||
Sat, 29 Dec | No fixture | |||
2019 | ||||
Sat, 5 Jan | Newcastle | Away | Postponed Couldn’t raise a side |
MWLS |
Sat, 12 Jan | Builth Wells Reserves | Home | Postponed First team home the same day |
MWLS |
Sat, 19 Jan | Knighton Town Reserves | Away | Lost 1-3 B Hyett |
MWLS |
Sat, 26 Jan | No fixture | |||
Sat, 2 Feb | Hay St Mary’s Reserves | Home | Postponed Waterlogged Pitch |
Pip Samuel (Electrical) Mid Wales (South) League Cup – round two |
Sat, 9 Feb | Brecon Northcote Reserves | Away | Lost 1-6 C Williams |
MWLS |
Sat, 16 Feb | Newcastle | Away | Lost 1-4 F Ozyluzu |
MWLS |
Sat, 23 Feb | No fixture | |||
Sat, 2 Mar | Talgarth Town | Away | Postponed Flooding at Talgarth Town FC |
MWLS |
Tue, 9 Mar | Newcastle (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 2-3 T Crichton (2) |
MWLS |
Sat, 9 Mar | Hay St Mary’s Reserves | Home | Postponed Waterlogged Pitch |
Pip Samuel (Electrical) Mid Wales (South) League Cup – round two |
Sat, 16 Mar | Penybont United | Home | Postponed Waterlogged Pitch |
MWLS |
Sat, 23 Mar | Hay St Mary’s Reserves | Home | Won 7-1 B Hyett (3); L Jones; J Brindley; S Roberts; T Lewis |
Pip Samuel (Electrical) Mid Wales (South) League Cup – round two |
Sat, 30 Mar | Felindre | Home | Won 2-0 T Lewis; J Brindley |
MWLS |
Sat, 6 April | No fixture | |||
Tue, 9 April | Penybont United (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Postponed Waterlogged Pitch |
MWLS |
Sat, 13 April | Llanidloes Town Reserves | Away | Lost 2-3 (After extra time) B Hyett; T Lewis (pen) |
Pip Samuel (Electrical) Mid Wales (South) League Cup – semi-final |
Sun, 14 April | Knighton Town Reserves | Home | Won 5-2 L Jones(2); T Lewis (2; 1 pen); D Anning |
Alfred Sparey Cup – semi-final |
Wed, 17 April | Penybont United (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 0-2 | MWLS |
Sat, 20 April | Talgarth Town | Away | Drew 1-1 (Won 5-4 on penalties) |
MWLS and Ron Ellis Cup semi-final |
Weds, 24 April | Builth Wells Reserves (Kick Off: 7.30pm) |
Home | Lost 1-3 | MWLS |